Wydawca treści Wydawca treści

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek im. prof. Jana Szyszko jest jednym z sześciu Regionalnych Ośrodków Edukacyjnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Integralną częścią Centrum są dwie leśne ścieżki edukacyjne: „Morena Czarnkowska” i „Z biegiem Natury”, gdzie prowadzone są zajęcia terenowe.

W Ośrodku, dla odwiedzających przygotowano kilka pomieszczeń. Zajęcia kameralne odbywają się w sali edukacyjnej oraz w multimedialnej sali z wystawą przyrodniczą. Wystawa ma charakter spaceru po lesie, w różnych następujących po sobie fazach rozwojowych oraz porach roku. Aranżacja sali, współgrające ze sobą wykorzystanie światła i dźwięków zaczerpniętych wprost ze środowiska naturalnego sprawiają, że zwiedzający mogą poczuć się jak w lesie. W trakcie zwiedzania można skorzystać z pomocy przewodnika, jednak innowacyjny charakter wystawy pozwala na uzyskanie informacji o tematyce leśnej przy pomocy dotykowych ekranów.

W sali wystawy historycznej zaprezentowana została historia Lasów Państwowych, Puszczy Noteckiej oraz założycieli Zamku w Goraju – rodziny Hochbergów. Znajdziemy tutaj również m.in. multimedialną mapę Polski z parkami narodowymi, leśnymi kompleksami promocyjnymi, pasmami i szczytami górskimi, rzekami, jeziorami. W gablotach usytuowanych na ścianach zamieszczone są ciekawostki z terenu wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Przy budynku Centrum usytuowana jest wiata edukacyjna z ławostołami i miejscem na ognisko dla 50 osób. 

Zwiedzanie oraz korzystanie z sali edukacyjnej, sal wystawienniczych i wiaty edukacyjnej oraz pobyt na ścieżkach jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne!

Zasady korzystania przez grupy zorganizowane z oferty edukacyjnej Centrum reguluje Zarządzenie nr 27/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Krucz z dnia 22 kwietnia 2024 r.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach dla grup zorganizowanych jest zapoznanie się z poniższymi regulaminami – załącznik nr 1 i 3, telefoniczne ustalenie terminu przeprowadzenia zajęć oraz wypełnienie i przesłanie przez opiekuna grupy zamieszczonego poniżej formularza rezerwacji zajęć edukacyjnych wraz z oświadczeniem -
załącznik nr 2.

Osobą do kontaktu jest Rafał Marcińczak, tel.: 601 213 315