Asset Publisher Asset Publisher

Z łowiectwem w tle

Muzyka z kniei, leśne smaki, ciekawostki przyrodnicze i turystyczne - leśnicy z RDLP w Pile promowali w Szczecinie to, co w pilskich lasach najciekawsze.

W dniach 26-27 stycznia 2019 roku w Szczecinie odbyły się Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej, podczas których pracownicy RDLP w Pile promowali pilską dyrekcję. Wydarzenie, podczas którego odbyły się targi łowiectwa i strzelectwa, było doskonałą okazją żeby pokazać z jak wieloma aspektami wiąże się praca leśnika.

Nasze stoisko było związane przede wszystkim z łowiectwem, pokazywaliśmy m. in. ciekawe egzemplarze zrzutów, ale również zapoznawaliśmy odwiedzających z ofertą OHZ. Nie zabrakło miejsca na edukację, nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Postawiliśmy na promocję projektów rozwojowych,  w tym na "Ochronę rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce", „Leśne Gospodarstwa Węglowe”, o których istocie opowiadaliśmy zwiedzającym nasze stoisko. 

Ważnym punktem był również samochód elektryczny jako element szerokiego projektu – „Las energii”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.


        

Drugiego dnia targów promowaliśmy „Dobre z lasu” poprzez degustację potraw przygotowanych z dziczyzny oraz innych smakołyków pochodzących z lasu. 

Promocja pilskiej dyrekcji to nie tylko stoisko, również główna scena była pełna naszej obecności. Pojawił się Zespół Trębaczy „Wilk” z Nadleśnictwa Sarbia. Swoje umiejętności pokazał Tomasz Maliński - mistrz Europy oraz wielokrotny mistrz Polski wabienia jeleni. Zagrali również uczniowie z Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju. Dzięki naszej inicjatywie pojawiła się grupa „Prokop-Band” - dziecięcy zespół instrumentów dętych.

Uczestnictwo w Zachodniopomorskich Dniach Kultury Łowieckiej w Szczecinie, które odwiedziło niemal 8 tys. osób, to dla nas sukces promocyjny.

 

 

Zdjęcia: Marzena Wojciechowska, PZŁ Szczecin