Asset Publisher Asset Publisher

XVIII Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Tenisie Stołowym

W dniach od  15 do 18 listopada w hali widowiskowo-sportowej „Złotowianka” w Złotowie odbędzie się osiemnasta edycja Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych w tenisie stołowym.
Zawody organizuje RDLP w Pile we współpracy z Krajowym Sekretariatem Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajową Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Złotowa.
Zgodnie z regulaminem mistrzostw, każda regionalna dyrekcja Lasów Państwowych może wystawić maksymalnie pięciu zawodników (w tym jedną kobietę) do gier w kategorii ogólnej oraz maksymalnie trzech zawodników kadry kierowniczej. Będą oni rywalizować w grach singlowych i deblowych, bez podziału na kategorie wiekowe, osobno mężczyźni i kobiety. Kadra kierownicza będzie rywalizować w grach singlowych.
Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona będzie też punktacja drużynowa, w której uwzględniana będzie suma punktów zdobytych przez czterech zawodników w grach singlowych, pani w kategorii kobiet, najlepszego zawodnika w kategorii kadry kierowniczej oraz dwóch par z gier deblowych.

W poprzedniej edycji mistrzostw, które zostały rozegrane na terenie regionalnej dyrekcji LP w Olsztynie, dominowali zawodnicy z RDLP w Szczecinku, którzy wygrali klasyfikację drużynową oraz zawody w kategorii ogólnej kobiet (Aleksandra Dolak) i mężczyzn (Andrzej Świerczek). W rywalizacji kadry kierowniczej zwyciężył Piotr Niemiec reprezentujący RDLP w Zielonej Górze.