Asset Publisher Asset Publisher

Regionalne Obchody Święta Lasu

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile oraz Urząd Miejski w Wągrowcu zapraszają na piknik rodzinny pod hasłem "Las dobre sąsiedztwo".

Piknik odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu. Rozpoczynamy o godz. 11.30. Gospodarzem Regionalnych Obchodów Święta Lasu jest w tym roku Nadleśnictwo Durowo. Z okazji święta wszystkich leśników, chcemy zaprezentować Państwu na czym polega nasza praca. Na uczestników imprezy czekają też atrakcje w postaci występów sygnalistów, orkiestry, zespołów artystycznych. Amfiteatr będzie też miejscem, w którym zostaną rozstrzygnięte konkursy o tematyce leśnej prowadzone w ostatnich miesiącach.

Tego dnia odbędzie się również konkurs drwali. Zachęcamy do śledzenia zmagań zawodników. Od godziny 8.00 na placu, naprzeciw siedziby Nadleśnictwa Durowo, będzie można podziwiać kunszt i precyzję, z jaką drwale ścinają drzewa. Następnie w Amfiteatrze zaprezentują się w konkurencjach takich jak: okrzesywanie, przerzynka i zmiana piły łańcuchowej.

O godzinie 18.00 zapraszamy na finałowy koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem.