Asset Publisher Asset Publisher

Rekordowa wygrana

Pilscy strażnicy leśni zgarnęli nagrody w XI Mistrzostwach Polski Straży Leśnej o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

W jedenastoletniej historii zawodów nasi strażnicy bardzo często stawali na podium lecz dopiero
w tym roku zdobyli aż 4 nagrody i to najcenniejsze. Drużyny 17 regionalnych dyrekcji konkurowały
ze sobą w takich dyscyplinach jak strzelanie statyczne „Statyka”, strzelanie dynamiczne „Dynamika”, terenowy bieg strażnika oraz strzelanie VIP.
Konkurencja „Statyka” polegała na precyzyjnym strzelaniu do tarcz punktowych ustawionych w odległości 25 m. Kazimierz Misiak – komendant straży leśnej z Nadleśnictwa Okonek – zdobył srebrny medal.
„Dynamika” to dyscyplina najbardziej zbliżona do praktycznego użycia broni, gdzie trzeba się wykazać szybkością i dużą celnością połączoną z wysiłkiem fizycznym. W tej rywalizacji złoty medal zdobył Tomasz Baranowski komendant straży leśnej z Nadleśnictwa Lipka.
„Terenowy Bieg Strażnika” to nowa konkurencja promująca rozwój sprawności fizycznej, która łączy bieg z użyciem broni długiej i krótkiej (na przemian) w dynamicznej konfiguracji.
W dyscyplinie „VIP” rywalizowali przełożeni strażników leśnych. Pierwsze miejsce zdobyła Iwona Malinowska z RDLP w Pile.
Podczas zawodów przyznano również tytuł „Najlepszy zawodnik Mistrzostw”, który zdobył Dariusz Marchwiak komendant straży leśnej z Nadleśnictwa Wałcz.
Wyłoniono również zwycięzców w konkurencji drużynowej. Ten tytuł zdobyła drużyna z RDLP
w Pile w składzie: Kazimierz Misiak, Dariusz Marchwiak i Tomasz Baranowski.

 

XI Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej były połączone ze szkoleniami z ratownictwa medycznego, podnoszenia kwalifikacji strzeleckich przy użyciu trenażera laserowego oraz konkurencji strzeleckich kładących nacisk na bezpieczeństwo, profesjonalizm i obycie z bronią.
Gościem honorowym Mistrzostw była Renata Mauer – Różańska, dwukrotna mistrzyni Olimpijska, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, najbardziej utytuowana zawodniczka Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.