Asset Publisher Asset Publisher

Najwytrwalsi dotarli do mety rajdu rowerowego.

Podczas sobotniego XVII Leśnego Rajdu Rowerowego pogoda nie rozpieszczała, jednak atmosfera wśród rowerzystów była wyśmienita.

Z sześciu pilskich nadleśnictw: Lipka, Złotów, Płytnica, Jastrowie, Okonek i Zdrojowa Góra startowały grupy rowerzystów, by dotrzeć na metę rajdu, która znajdowała się w Krępsku.

Trasy biegły wśród urokliwych lasów i pól. Niektóre nadleśnictwa skracały trasę nawet o połowę ze względu na warunki pogodowe.
Na metę w miejscowości Krępsko zjechało się około 900 uczestników. Grupy uczestników
z poszczególnych nadleśnictw rywalizowały pomiędzy sobą w zawodach sprawnościowych i konkursie wiedzy przyrodniczej. W tym roku Puchar Przechodni XVII Leśnego Rajdu Rowerowego trafił do Nadleśnictw Zdrojowa Góra i Lipka, które wspólnie zdobyły I miejsce.

Celem rajdu była promocja i popularyzacja aktywnego wypoczynku w lesie, popularyzacja ciekawostek przyrodniczych oraz promocja obchodów 95-lecia PGL LP. W trakcie festynu zasmakować można było dobrej dziczyzny i owoców lasu w tym żurawiny. Choć aura deszczowa nie rozpieszczała to atmosfera wśród uczestników była dobra, a humory wyśmienite.