Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy oddają krew

Krwiodawcy są cichymi bohaterami, którzy każdego dnia ratują zdrowie i życie innych ludzi. Widząc, że w pandemii jest większe zapotrzebowanie na krew pilscy leśnicy zdecydowali o przyłączeniu się o ogólnopolskiej akcji „Leśne osocze, leśna krew”.

Andrzej Brusiło dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu w celu stworzenia możliwości pobierania krwi w siedzibach pilskich nadleśnictw.
27 maja pracownicy Nadleśnictw Lipka, Złotów, Jastrowie i Okonek z RDLP w Pile oraz Nadleśnictwa Lutówko z RDLP w Toruniu, a także członkowie PZŁ i mieszkańcy Złotowa przyjechali do siedziby Nadleśnictwa Złotów, by oddać krew. Dzięki spełnieniu określonych wymogów złotowscy leśnicy, zorganizowali 4 miejsca poboru krwi, które obsłużyły 40 osób.
Chętnych nie brakowało, dlatego w nadleśnictwach przeprowadzono wcześniejszą rekrutację. Pobranie krwi odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.
Leśnicy pokazują, że ważne jest dla nich życie ludzkie, nie tylko przyroda.