Asset Publisher Asset Publisher

Choinka dla życia

Już po raz drugi pilanie pokazali, że można na nich liczyć! W dwóch pilskich punktach, w tym w krwiobusie, który stanął przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile oddano łącznie 23,85 litra krwi. Wszyscy, którzy podzielili się darem, którego nie można kupić - darem życia otrzymali w podziękowaniu świąteczne drzewko.

To już druga odsłona akcji „Choinka dla życia”. Podobnie jak przed rokiem, krew można było oddać w pilskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Pile. Łącznie krew oddało niemal 55 osób, które razem zebrały prawie 25 litrów krwi.

- Jest to niesamowite jak mieszkańcy Piły chętnie przychodzą podzielić się tym wyjątkowym darem – mówi Rafał Cieślak, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Krew potrzebna jest każdego dnia, a nie da jej się niczym zastąpić ani wyprodukować, dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób dołączyło do grona Honorowych Dawców Krwi. Lasy Państwowe kolejny raz wspierają i promują honorowe krwiodawstwo.

Zachęcamy do dołączenia do grona bohaterów – krwiodawców. Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.