Lista aktualności Lista aktualności

Rekordowy Złotowski Bieg Zawilca

Ponad 900 osób wystartowało w Złotowskim Biegu Zawilca, który odbył się 10 maja. Pięciokilometrowa trasa biegu prowadziła przez park Zwierzyniec na terenie Nadleśnictwa Złotów.

Przesuwające się po niebie chmury deszczowe nie odstraszyły amatorów biegania. Na starcie stanęła rekordowa w historii biegu liczba 913 osób, w tym 89 w kategorii nordic walking. Zwycięzcą, z czasem 0:16:49, został Piotr Dzuba – zawodnik klubu Maratończyk Okonek. Wśród kobiet najlepsza była Angelika Smolarz z czasem 0:19:26. Dodatkowo biegacze mogli wystartować w kategoriach na najlepszego leśnika, parę małżeńską i zakład pracy. Najszybciej biegającym leśnikiem został Artur Majewski (0:18:35) z Nadleśnictwa Mirosławiec, na podium znaleźli się również Przemysław Kaczmarek i Bartosz Standio z Nadleśnictwa Złotów. W kategorii pań najlepsza była Alina Kowalska (0:24:15) z Nadleśnictwa Złotów, następnie Bogusława Radzińska i Justyna Gokiert-Skrentna. Wśród zakładów pracy zwyciężyli pracownicy Lill Sport, tuż za nimi znalazła się drużyna z Nadleśnictwa Złotów. Wyniki biegu do pobrania tutaj. Przed biegiem głównym trwała rywalizacja wśród dzieci i młodzieży, w której uczestniczyło  ponad 900 młodych biegaczy.
Wśród uczestników biegu rozlosowano 28 nagród rzeczowych w tym wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie dla 2 osób ufundowaną przez Lill-Sport. Jednym z współorganizatorów już od 8 lat jest Nadleśnictwo Złotów, a tegoroczny bieg wsparły finansowo nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Prowadzącym imprezę był Sebastian Chmara, a na trasie biegu można było się zmierzyć z Pawłem Czapiewskim – wielokrotnym mistrzem Polski i brązowy medalistą Mistrzostw Świata w Edmonton w 2001 roku.