Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy wspierają służbę zdrowia

Pilscy leśnicy przekazują 100 tys. zł jako wsparcie Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile na doposażenie mikrolaboratorium punktu diagnostycznego, w którym będą robione testy na obecność wirusa SARS-Cov-2.

Dodatkowo lokalni leśnicy w ramach pomocy wspierają kwotą 12 tys. zł  Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie. Środki te będą przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej. 

Lasy Państwowe wspierają zwalczanie epidemii COVID - 19 i w skali całego kraju przekazują 
2 mln zł
.         
Jeśli zajdzie taka konieczność, osoby kierowane na kwarantannę w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, będą mogły ją odbywać w obiektach wypoczynkowo – szkoleniowych Lasów Państwowych.
        
- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – podkreślił minister środowiska Michał Woś.
Więcej o wsparciu można przeczytać na profilu facebookowym Ministerstwa Środowiska oraz na stronie www.lasy.gov.pl.


Nie każdy może być na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Nie każdy powinien tam być. Ale możemy pomóc. Każdy z nas również może wspierać personel medyczny w ramach akcji #ZostańWDomu i #NieOkłamujęLekarzy, by mogli działać, nie narażając siebie niepotrzebnie.