Lista aktualności Lista aktualności

Leśne Dukty 2016

4 czerwca odbył się kolejny rajd na orientację „Leśne Dukty”. Impreza każdego roku cieszy się niemalejącą frekwencją – zawodnicy przyjeżdżają z najbardziej odległych zakątków Polski.

Bazą rajdu był ośrodek wypoczynkowy UNIMETAL w Kujankach nad jeziorem Borówno, a główną areną zmagań urokliwe Bory Kujańskie. W rajdzie wzięło udział 160 osób, które rywalizowały na 5 trasach rowerowych lub pieszych. Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu musieli odszukiwać w terenie punkty kontrolne. Trasa rowerowa 140 km była najbardziej prestiżowa, bo zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację. Zwyciężył Piotr Buciak z Warszawy, a za nim uplasowali się kolejno Paweł Brudło również z Warszawy oraz Łukasz Mirowski z Wrocławia.
       W rajdzie wysokie miejsca zdobyli pracownicy Nadleśnictwa Złotów. W kategorii rodzinnej TP10 na 1. miejscu uplasowała się 5-osobowa drużyna DRIM TIM z Aliną Chmielewską-Opioła, która pokonała trasę w czasie 3:18:55. Z kolei w kategorii TP15 (trasa piesza 15 kilometrów) 3. miejsce zdobyła startująca po raz pierwszy drużyna w składzie: Mirosława Leoniec, Maria Sypień, Iwona Pasisz oraz Justyna Gokiert-Skrentna. Należy podkreślić, że nasze Panie pokonały dużo bardziej doświadczone drużyny.
       Pogoda w dniu rajdu dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło (może trochę za ciepło), ale organizatorzy zorganizowali na trasach 2 bufety z wodą, która była towarem pierwszej potrzeby dla umęczonych uczestników. Na mecie czekało pyszne jedzenie  - drożdżówka, zupa, swojski hamburger, a przede wszystkim wspaniała atmosfera pikniku. Zawodnicy wymieniali się wrażeniami, omawiali warianty pokonania trasy i błędy jakie popełnili. Po pojawieniu się ostatniego uczestnika na mecie (nikt nie zgubił się w lesie) nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych tras. Nagrodami były oryginalne dyplomy na deskach z wytłoczoną treścią. Potem nastąpiło losowanie wielu drobnych upominków spośród wszystkich obecnych na zakończeniu.