Lista aktualności Lista aktualności

Korona Pilskich Lasów

Zapraszamy !

Bieg z przygodami!

Korona Pilskich Lasów do zdobycia!

Już 29 lipca w Trzciance odbędzie się pierwszy z serii trzech biegów z przeszkodami Wolf Race pod wspólną nazwą Korona Pilskich Lasów zorganizowanych w różnych częściach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. To nie tylko wyjątkowy sprawdzian własnych możliwości, ale przede wszystkim wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda.

W trzech nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile odbędą się biegi survivalowe – biegi przełajowe po pilskich lasach z pokonywaniem przeszkód. Jakie przeszkody napotkamy na trasie? Będą te naturalne, takie jak rowy, bagna, wzniesienia, wąwozy czy zbiorniki wodne i zbudowane wyłącznie na tę okazję  ściany, zasieki, rampy i liny.

Tak pięknie się różnimy dlatego też przygotowaliśmy różne kategorie biegów by zaspokoić potrzeby każdego biegacza.

Pierwsza kategoria – elite BezPomocy, czyli samodzielne pokonanie ok. 30 przeszkód na trasie liczącej 10 km.

Dla tych, dla których ważniejsza od wyników sportowych jest dobra zabawa z przyjaciółmi przeznaczona jest kategoria open BezSpiny.

 Z kolei trail BezPrzeszkód pozbawiony jest przeszkód, jest natomiast wymagającym biegiem crossowym.

Nie zabraknie biegów i wielu innych atrakcji sportowych dla dzieci. Kids-bez dorosłych.

Trzcianka jest pierwsza lokalizacją, w której odbywa się bieg organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile we współpracy ze Stowarzyszeniem Sport Events Trzcianka. Kolejnym etapem Korony Pilskich Lasów jest Tarnowo – 9 września, natomiast Wielki Finał odbędzie się 21 października w malowniczym Goraju. Każdy z biegów będzie miał unikalne cechy terenowe co pozwoli uczestnikom doświadczyć różnorodności przyrodniczej jak również sprawdzić się w różnych warunkach terenowych.

Wolf Race-Korona Pilskich Lasów to wyzwanie otwarte dla wszystkich miłośników biegania, niezależnie od wieku czy poziomu doświadczenia, Biegacze mogą wziąć udział w pojedynczym biegu ale aby zostać biegową Królową bądź Królem pilskich lasów konieczne jest ukończenie wszystkich trzech biegów w jednej z kategorii. Królowa/Król otrzymuje wtedy nie tylko komplet pamiątkowych medali, ale również specjalnie przygotowany na tę okazję stojak do ekspozycji swoich trofeów.

Regulaminy i szczegóły rywalizacji są dostępne na stronie: http://www.wolfraceocr.pl/ 

Zapisy na poszczególne biegi są już otwarte, a miejsca ograniczone. Pobiegnij z nami, zapisz się już teraz: https://foxter-sport.pl/wolf-race-2023 , zdobądź Koronę Pilskich Lasów.