Lista aktualności Lista aktualności

Festiwal Dwóch Jezior

08.07.2018 roku Nadleśnictwa Krucz, Tuczno, Wałcz oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile podjęły się zadania promowania Leśnych Gospodarstw Węglowych. "Zielone miasteczko" stanęło w Wałczu na promenadzie przy jeziorze Raduń uświetniając Festiwal Dwóch Jezior-flagową imprezę Wałcza.

W dniu 8 lipca 2018 roku podczas Festiwalu Dwóch Jezior organizowanego przez Miasto Wałcz, przedstawiciele Nadleśnictw: Wałcz, Krucz, Tuczno oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile przygotowali dla uczestników imprezy stoisko promocyjne Lasów Państwowych.

Promocja była ukierunkowana głównie na projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Leśne Gospodarstwa Węglowe”, w zakresie którego starano się wskazać poziom zagrożenia jakie niesie ze sobą nadmierna emisja dwutlenku węgla i pokazać jak ważną rolę w zakresie walki z tym zjawiskiem pełnią Lasy Państwowe. Wyświetlano film informacyjny na temat projektu, zorganizowano konkurs wiedzy w tym zakresie, udostępniano uczestnikom festiwalu gadżety informacyjne i promocyjne. Prowadzone były ciekawe rozmowy z uczestnikami festiwalu na temat zagrożeń jakie sami stwarzamy naszemu środowisku i jak należy z tym walczyć.

Zaprezentowano został również inny projekt rozwojowy Lasów Państwowych: „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Atrakcją była transmisja online z gniazda rybołowów, z terenu Nadleśnictwa Lipka, które można było oglądać na telebimie znajdującym się na terenie punktu Lasów Państwowych.

Na ekranie wyświetlane były również filmy promujące projekt „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów”, tereny RDLP w Pile, w tym Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek.

Poza częścią związaną z zapoznawanie społeczeństwa, z szeroko rozumianą działalnością gospodarczą Lasów Państwowych, organizatorzy „leśnego miasteczka” przygotowali całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników. Były konkursy wiedzy przyrodniczej z nagrodami, można było samodzielnie posadzić sadzonkę, zbudować drewniany domek czy ciąć piłą ręczną.

Dzień był pełen wrażeń zarówno dla uczestników festiwalu jak i dla leśników, którzy swój wolny czas poświęcili na budowanie relacji ze społeczeństwem.