Lista aktualności Lista aktualności

Ratują nasze życie, nasze mienie i chronią nasze lasy.

W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - pożarowi - bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy" – J.J. Edmondson.

4 maja Państwowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna, obchodzą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Strażaka.  Jest to szczególny dzień dla wszystkich osób, które każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem naszym i naszych lasów. Dzień ten jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi.

Z tym żywiołem trudno wygrać, a najlepiej o tym wiedzą sami strażacy, którzy na co dzień walczą z pożarami. Na terenie dwudziestu nadleśnictw RDLP w Pile w ubiegłym roku, lasy płonęły 49 razy na łącznej powierzchni 9,58 ha. Średnia powierzchnia pożaru lasu wynosiła
0,20 ha.

W najtragiczniejszym 1992 roku zanotowano 345 pożarów na powierzchni 5 986 ha, w tym dwa katastrofalne pożary w Puszczy Noteckiej: 2 czerwca – 573 ha i 10 sierpnia – 5 070 ha.

W tym szczególnym Dniu Strażaka, dziękujemy za współpracę, ciężką pracę i ogromne wsparcie w ochronę polskiej przyrody przed niebezpiecznym żywiołem jaki jest ogień. Przekazujemy najwyższe wyrazy uznania dla Państwa ofiarności oraz zaangażowanie
w niesienie pomocy potrzebującym.