Lista aktualności Lista aktualności

Strażnicy leśni toczyli wzmagania o Puchar Dyrektora RDLP w Pile

Kolejne szkolenie strzeleckie, na którym pilscy strażnicy doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią tym razem zostały wzbogacone o element rywalizacji.

O Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile zmagania toczyło 40 pilskich strażników leśnych.

W dwóch konkurencjach strzeleckich należało wykazać się nie tylko celnością, ale także bezpiecznym posługiwaniem się bronią oraz znajomością budowy posiadanej broni, tym bardziej że strzelanie odbywało się z wykorzystaniem broni osobistej typu pistolet oraz karabinka szturmowego MSBS Grot.

Oba rodzaje broni są już od dłuższego czasu na wyposażeniu Posterunków Straży Leśnej RDLP w Pile, więc strażnicy świetnie się nimi posługują osiągając znakomite wyniki strzeleckie.

Tym razem główne trofeum w postaci Pucharu Dyrektora RDLP Piła w kwalifikacji drużynowej przypadło obsadzie posterunku z Nadleśnictwa Lipka, drugie miejsce zajęli strażnicy z Nadleśnictwa Kaczory, a trzecie z Nadleśnictwa Płytnica.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Łukasz Paprocki z Nadleśnictwa Lipka, drugie miejsce Damian Turuk z Nadleśnictwa Jastrowie, trzecie miejsce wywalczył Waldemar Kaczmarek z Nadleśnictwa Złotów.