Lista aktualności Lista aktualności

Choinka od leśnika

W okresie przedświątecznym leśnicy oprócz sprzedaży choinek oferują wspólne ognisko, świąteczną atmosferę tworzoną przy akompaniamencie kolęd, a nawet spotkanie ze św. Mikołajem.

Przy plantacji w Nadleśnictwie Człopa każdy będzie mógł sobie wybrać drzewko świąteczne, które leśnicy pomogą ściąć. Spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem z dziećmi.
Nadleśnictwo Jastrowie organizuje akcję „Choinka od leśnika. Rodzinne poszukiwanie drzewka bożonarodzeniowego” połączone ze wspólnym ogniskiem na Szkółce Hajda.
„Choinka z lasu” to wydarzenie, które odbędzie się na placu przy Nadleśnictwie Kalisz Pomorski. Pojawi się tam również św. Mikołaj, który będzie rozdawał dzieciom cukierki i drewniane bombki.
Na Wigilię miejską, która odbywa się na rynku w Chodzieży, zajedzie choinka podarowana przez Nadleśnictwo Podanin.
Wspólne ubieranie choinki w swojej siedzibie oferuje młodzieży szkolnej Nadleśnictwo Trzcianka. Każdego roku zapraszana jest młodsza klasa spośród szkół biorących udział w konkursach przyrodniczych. Strojenie świątecznego drzewka ma charakter uroczysty i połączony jest z zajęciami świąteczno – przyrodniczymi. Akcja zakończy się na przekazaniu uczestnikom drobnych upominków. 
Możliwość wyboru choinek połączone z ogniskiem przy dźwiękach kolęd oferuje także Nadleśnictwo Tuczno.          
Zapraszamy do nadleśnictw po choinki prosto z lasu. Polecamy żywe choinki ponieważ są w stu procentach ekologiczne, w pełni biodegradowalne. W przeciwieństwie do sztucznych, wyprodukowanych z plastiku, przy dużym zużyciu prądu i wody, te żywe są po prostu naturalne i później mogą być wykorzystane do stworzenia małych dzieł sztuki, użytecznych przedmiotów lub posłużyć jako opał.