Lista aktualności Lista aktualności

#Spacer z leśnikiem – dziękujemy, że byliście z nami.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, we wszystkich nadleśnictwach w Polsce można było posłuchać o lesie podczas spaceru z leśnikiem. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile wydarzenie, które odbyło się 26 marca cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W spotkaniach na terenie 13 pilskich nadleśnictw wzięło udział 350 osób, w tym zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, grupy dorosłych oraz całe rodziny. W wydarzeniach brały udział dzieci z dotkniętej wojną Ukrainy, które przebywają na naszym terenie. W czasie spacerów z gospodarzami lasu, odwiedzający zadawali wiele pytań, m.in.: co to jest przebudowa lasu i dlaczego ją prowadzimy, czym jest odnowienie naturalne
i sztuczne,  jakie zagrożenia dla lasu niesie okres długotrwałej suszy, jak prowadzimy ochronę przeciwpożarową na terenach leśnych i jakie korzyści dla lasu niesie mała retencja. Nie zabrakło pytań dotyczących sprzedaży drewna i szkodliwych skutków huraganowych wiatrów. Za wszystkie pytania dziękujemy, bo świadczą one o zainteresowaniu naszą pracą.
Sobotnie spotkanie było również świetną okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu w przyjemnym towarzystwie i pięknym otoczeniu, jakim jest las, który właściwie zagospodarowany zaspokaja potrzeby nas wszystkich. Podczas spacerów był czas na wspólne gry i zabawy a na zakończenie na uczestników czekały rozpalone ogniska, przy których tradycyjne upiekliśmy kiełbaski.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom sobotnich wypraw do lasu za to, że byliście
z nami. Zapraszamy do spacerów po pilskich lasach, dla zdrowia i odpoczynku, ale również dla przyjemności podpatrywania otaczającej, często zaskakującej przyrody.