Lista aktualności Lista aktualności

Zdjęcie "Dawid i Goliat" najlepsze w konkursie

Zdjęcie zatytułowane „Dawid i Goliat” zwyciężyło w konkursie „Lasy Państwowe. Zapraszamy” ogłoszonym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.

Na konkurs, który odbył się już po raz czwarty, wpłynęły  34 zdjęcia wykonane przez 19 autorów.
Tematem tegorocznego konkursu były „leśne cuda”. Okolice lasów i same lasy pełne są ciekawych miejsc i obiektów. Podążając leśnymi ścieżkami można odkryć przepięknie ukształtowane krajobrazy, ale także interesujące twory przyrody ożywionej  i nieożywionej m.in. gigantyczne drzewa, interesujące narośle, głazy, pomniki przyrody. Na konkurs wpłynęły zdjęcia przedstawiające  właśnie takie ciekawostki przyrodnicze.  Wszystkie fotografie zostały wykonane na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  w Pile.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce fotografii pt. „Dawid i Goliat” autorstwa Waldemara Grasia. Zwycięskie zdjęcie, przedstawiające padalca w runie leśnym i komarzycę  po posiłku,  zostało wykonane w lasach w okolicach Krzyża Wlkp.

Na drugim miejscu znalazł się portret jastrzębia, uchwyconego  w „tańcu” przez Roberta Szmytkowskiego.  Zdjęcie zostało zrobione na polanie w okolicach Piły.
Trzecią nagrodę zdobyło zdjęcie zatytułowane „Cisza i spokój” wykonane przez Krzysztofa Tollasa.  Fotografia przedstawia jesienny krajobraz o brzasku nad Gwdą w Motylewie koło Piły.
Natomiast w konkursie ogłoszonym na profilu Facebook Nadleśnictwa Lipka, w którym wzięła udział część zdjęć zgłoszonych do konkursu, zwyciężyło zdjęcie zatytułowane „Most wiszący jesienią” wykonane przez Weronikę Wojciechowską. Na fotografii widoczny jest most na wałeckiej Bukowinie.