Lista aktualności Lista aktualności

Wydaliśmy prawie 5000 sadzonek.

Nadleśnictwa RDLP w Pile podczas akcji #sadziMY wydały prawie wszystkie sadzonki przeznaczone na ten cel.

26 kwietnia leśnicy wydawali sadzonki w siedzibach wszystkich pilskich nadleśnictw. Każdy mógł odebrać i posadzić u siebie dęba lub świerka. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem,a telefony z pytaniami o sadzonki urywały się już od godziny 7 rano.
W większości nadleśnictw sadzonki skończyły się bardzo szybko – w Nadleśnictwie Okonek wydawanie drzewek trwało tylko 2 godziny. Wyjątkowo w Nadleśnictwie Trzcianka drzewka były wydawane jeszcze przed godziną 18:00.
Z informacji spływających do regionalnej dyrekcji z terenu dowiedzieliśmy się, że większym zainteresowaniem cieszyły się świerki niż dęby oraz, że często padały pytania czy akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku.
Przy okazji odbioru sadzonek osoby odwiedzające nadleśnictwo Wronki mogły odpocząć
na leżakach, dowiedzieć się o tym jakie rośliny i zwierzęta występują na terenie nadleśnictwa,
a także jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić w okolicy.
W Nadleśnictwie Lipka wszystkie drzewka przewidziane do wydania rozeszły się bardzo szybko. Część z nich zawieziono na plac przed Gminą Lipka oraz na sesję rady gminy, podczas której Pan Nadleśniczy Janusz Grabowski opowiadał włodarzom gminy o prezydenckiej akcji #sadziMY. Natomiast w Nadleśnictwie Jastrowie po młode drzewka tłumnie zgłosili się działkowicze. Część sadzonek przewieziono nawet do Złotowa, gdzie zainteresowanie akcją okazało się o wiele większe niż przewidywano.
Leśnicy z chęcią dzielili się swoją wiedzą na temat sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji, by każdy mógł jak najdłużej cieszyć się posadzonym przez siebie drzewkiem.
Tego dnia na terenie RDLP w Pile wydaliśmy 4907 młodych drzewek.
Dzięki akcji #sadziMY każdy mógł się przyczynić do działań na rzecz klimatu i środowiska. Posadzenie choćby jednego drzewa sprawiło, że okolica każdego z nas zmieniła się na lepsze. Każdy może podziwiać jak to drzewko będzie rosło. Możliwe, że stanie się domem jakiegoś dzikiego zwierzęcia lub chociażby miejscem zdobywania pożywienia.
Życzymy, by drzewka otrzymane od leśników rosły zdrowe i silne, by cieszyły oczy oraz stwarzały wiele okazji do podglądania przyrody z bliska.