Lista aktualności Lista aktualności

Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Tenisie Stołowym

Tenisiści RDLP w Szczecinku zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej XVIII Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym.

W dniach 16 – 18 listopada br. w hali Złotowianka w Złotowie rywalizowali najlepsi pingpongiści wśród pracowników Lasów Państwowych. Zawody zostały zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile, Nadleśnictwo Złotów, Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ Solidarność oraz Krajową Sekcję Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność. Łącznie zgłoszono 92 zawodników z 14 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych, którzy startowali w kategoriach: kobiet, mężczyzn, kadry kierowniczej, gier podwójnych.  Klasyfikacja drużynowa uwzględniała sumę punktów zdobytych przez czterech zawodników w grach singlowych, panią w kategorii kobiet, najlepszego zawodnika w kategorii kadry kierowniczej oraz dwóch par z gier deblowych.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Idczak z Nadleśnictwo Legnica (RDLP Wrocław), 2. miejsce zdobyła Bożena Pająk z Nadleśnictwa Stuposiany (RDLP Krosno) a brązowy medal trafił do zwyciężczyni sprzed roku Aleksandry Dolak z Nadleśnictwa Szczecinek (RDLP Szczecinek).

Wśród panów tytuł mistrza obronił Andrzej Świerczek z Nadleśnictwa Karnieszewice  (RDLP Szczecinek), kolejne miejsca na podium zajęli Ryszard Kulak z Nadleśnictwa Międzylesie (RDLP Wrocław) oraz Sebastian Rosołowski z Nadleśnictwa Manowo (RDLP Szczecinek).

W kategorii VIP, podobnie jak przed rokiem, bezkonkurencyjny okazał się Piotr Niemiec - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica (RDLP Zielona Góra), który nie przegrał ani jednego seta. Natomiast w grze podwójnej zwyciężyli Krzysztof i Błażej Gola z Nadleśnictwa Daleszyce (RDLP Radom).

Organizatorzy przyznali także nagrodę "Fair Play" Piotrowi Rogowskiemu z RDLP w Toruniu za sportową postawę i wsparcie rywala, któremu w meczu decydującym o awansie do czołowej ósemki mistrzostw złamała się rakietka.

Szczegółowe wyniki turnieju do pobrania w załącznikach poniżej.