Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs "Zainspiruj się lasem" rozstrzygnięty

Społeczność fejsbukowa rozstrzygnęła trwający pięć tygodni konkurs "Zainspiruj się lasem"

Konkurs był skierowany przede wszystkim do użytkowników mediów społecznościowych. Dlatego zaangażowane w to były wszystkie nadleśnictwa i profile fejsbukowe z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.
Celem konkursu było zainspirowanie internautów do wyjścia do lasu, który był podstawą do stworzenia prac konkursowych. Przy okazji chcieliśmy pokazać piękno pilskich lasów.
Wyzwanie trwało 5 tygodni. Wymagało to od uczestników ogromnego zaangażowania.  Od 20.04 do 18.05 co tydzień na stronie głównej RDLP w Pile pojawiał się post.
Internauci najpierw musieli wyszukać w tekście hasło, które było tematem pracy. Potem był ograniczony - do 5 dni - czas na stworzenie i opublikowanie dzieła na profilu fejsbukowym Nadleśnictwa Lipka.  
Zaskoczyła nas inwencja twórcza, różnorodność i zdolności uczestników. Rewelacyjnie wykorzystali do stworzenia swoich prac wspaniałe pomysły, swoje umiejętności i nowoczesne technologie. Były zdjęcia, rysunki, infografika, panorama 360° i filmik z drona.
Na zwycięzców głosowała społeczność fejsbukowa. Odnotowaliśmy same pozytywne reakcje typu: lubię to 👍, super 💙 czy wow 😮 Laureaci wykazali się nie lada pomysłowością, którą docenili internauci.
To dzięki nim udało się wyłonić zwycięzców:

  • I miejsce – Karol Malczewski, zdobył 120 głosów
  • II miejsce – Nikola Nosek, zdobyła 97 głosów
  • III miejsce – Kasia Kaczmarek, zdobyła 42 głosy.

Nagrodami w konkursie #ZainspirujSieLasem są drewniane zegarki na rękę.
Gratulujemy zwycięzcom odwagi, kreatywności i wspaniałych umiejętności i cierpliwości, których wielu z nas może Wam pozazdrościć.
Jesteście przykładem na to, że świat wirtualny i realny może się przenikać bez problemu i wychodzą z tego rzeczy dobre, piękne i niesamowite.
Z leśnym pozdrowieniem,
Darz Bór!