Lista aktualności Lista aktualności

KANCELARIA Z DREWNA W LEŚNICTWIE JAKTORÓWKO

6 czerwca oficjalnie otwarto pierwszy obiekt wybudowany na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów w Pile w ramach projektu „Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”.

Kancelaria leśniczego została wybudowana w technologii drewnianej na terenie Nadleśnictwa Podanin, w leśnictwie Jaktorówko. W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli udział dyrektorzy i naczelnicy RDLP w Pile, nadleśniczowie, reprezentacja pracowników Nadleśnictwa Podanin, a także przedstawiciele wykonawcy, projektanta oraz firmy STEICO, która dostarczyła elementy drewniane.   
 
 - Oddajemy dzisiaj do użytku służbowego funkcjonalny, estetyczny budynek, który powstał przy zastosowaniu nowoczesnych technologii opartych na drewnie. Jest to pierwszy tego typu obiekt na terenie regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, a także jeden z pierwszych w Polsce. Cieszę się, że w kancelarii zbudowanej z surowca odnawialnego urzędować będzie leśniczy, gospodarz lasu, odpowiedzialny za jego stan i racjonalne wykorzystanie - mówił  Ryszard Standio, dyrektor RDLP w Pile podczas uroczystego otwarcia kancelarii.  
Przedsięwzięcie „Polskie Domy Drewniane – żyj w zgodzie z naturą" realizowane przez LP oprócz tego, że promuje drewno i wskazuje sposoby na obniżenie kosztów poprzez zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, wpisuje się  też w nadrzędny cel zmierzający do przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez ograniczenie emisji CO2 i poprawę efektywności energetycznej.

Kancelaria leśniczego to w zamyśle obiekt biurowy przeznaczony do przyjmowania interesantów w sprawach związanych z realizacją zadań gospodarczych. Może być to obiekt samodzielny lub też część budynku mieszkalnego.
Nowa kancelaria leśniczego w Jaktorówku spełnia wymogi nowoczesnych budynków biurowych - posiada ergonomiczne pomieszczenia wyposażone w meble biurowe, ale także łazienkę. Każdy z elementów wyposażenia jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.