Lista aktualności Lista aktualności

Emocjonujące mecze siatkarskie

W Pile rozegrano jedenastą edycję turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Pile.

Na starcie zawodów stanęło 59 zawodników reprezentujących osiem drużyn z 15 jednostek. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Pojedynki w grupach rozgrywano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. W wyniku losowania do grupy pierwszej trafili obrońcy tytułu drużyna Człopa-Zdrojowa Góra, a także: Sarbia, Jastrowie-Wałcz-Złotów, oraz zespół RDLP w Pile. W drugiej grupie znalazła się drużyna broniąca tytułu wicemistrza: Kaczory-Podanin, ekipy z Mirosławca, Płytnicy-Trzcianki oraz zespół Leśnego Kompleksu Promocyjnego (LKP) składający się z zawodników z nadleśnictw: Wronki, Krucz i Potrzebowice.

Zmagania w grupach już od pierwszych spotkań dostarczały wiele emocji. W pierwszej grupie najlepsi okazali siatkarze z Człopy i Zdrojowej Góry, którzy wygrali wszystkie spotkania 2:0. Drugie miejsce zajęła drużyna Jastrowie-Wałcz-Złotów, trzecie startująca po raz pierwszy w rozgrywkach siatkarskich Sarbia, a czwarte RDLP w Pile.

W grupie drugiej już w pierwszym meczu doszło do sporej niespodzianki. Drużyna Kaczory-Podanin -  wicemistrzowie z poprzedniego turnieju po tie-breaku przegrali z drużyną Płytnica-Trzcianka 1:2. Doskonale radziła sobie natomiast ekipa z Mirosławca, która wygrała trzy mecze grupowe nie przegrywając nawet seta i zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce w grupie. Każda z pozostałych drużyn wygrała po jednym spotkaniu i o kolejności w tej grupie zdecydował lepszy stosunek setów. Do półfinału awansowała drużyna LKP, na trzecim miejscu sklasyfikowano Kaczory-Podanin, a na czwartym zespół Płytnica-Trzcianka.

Dramaturgii nie zabrakło też w zmaganiach półfinałowych. Szczególnie interesująca była potyczka ekipy z Mirosławca z drużyną Jastrowie-Wałcz-Złotów. Mirosławiec wygrał pierwszy set i prowadził w drugim już 18:12. Wydawało się, że losy pojedynku są przesądzone. Jednak zespół z Jastrowia zdołał odrobić straty, wygrał drugi set, a także tie-break i awansował do finału. W drugim półfinale obrońcy tytułu pokonali zespół LKP 2:0.

W meczach o III miejsce i w finale doszło do powtórki spotkań grupowych. Powtórzyły się także rezultaty spotkań, zespół z Mirosławca wygrał 2:0 z LKP i zajął najniższy stopień podium. Zwycięzcą całego turnieju i zdobywcą trofeum została po raz drugi z rzędu drużyna Człopa-Zdrojowa Góra, która w finale pewnie pokonała Jastrowie-Wałcz-Złotów 2:0.